Grecja/Kreta

od 9306 zł/ 2 os. dorosłe + dziecko/ Czerwiec

data:
hotel: Sunconnect Marina Beach ****

Grecja/Kreta

od 8523 zł/ 2 os. dorosłe + dziecko/ czerwiec

data:
hotel: Smartline Village Resort & Waterpark 4,5 *

Grecja/Kreta

od 11007 zł/ 2 os. dorosłe + dziecko/ Czerwiec

data:
hotel: Sentido Blue Sea Beach *****

Grecja/Korfu

1480 zł/os.

data: 26.05-02.06.2018
hotel: Palotel Luxury ****

Turcja

2639 zł/os.

data: 31.05-07.06.2018
hotel: Samara *****

Skąd Pochodzi Wenus? - Santorini - Milos - Mykonos - -

   
29.05-05.06.2018 - Skąd Pochodzi Wenus? - Santorini - Milos - Mykonos - 29.05-05.06.2018 - Skąd Pochodzi Wenus? - Santorini - Milos - Mykonos - 29.05-05.06.2018 - Skąd Pochodzi Wenus? - Santorini - Milos - Mykonos - 29.05-05.06.2018 - Skąd Pochodzi Wenus? - Santorini - Milos - Mykonos -

Data: 29.05-05.06.2018

Miejsce: Skąd Pochodzi Wenus? - Santorini - Milos - Mykonos

Hotel:

Cena: 2707 zł/os.

Opis:
Hotele, pensjonaty **/*** - położone są zwykle poza centrami miast.
Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe , wszystkie z łazienkami i wc. Klimatyzacja w cenie pokoju. W hotelu z reguły jest restauracja i bar, w pensjonacie sala śniadaniowa. Wyżywienie - śniadania kontynentalne.
Kategoria lokalna: B,C
Przykładowe obiekty na każdej z wysp:
- Santorini: hotel Albatros - www.hotel-albatros.gr
- Milos: hotel Capetan Giorgantas - www.capetangiorgantas.gr

Program
Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do na Wyspę Santorini w Grecji samolotem charterowym.
Rozkład i miejsca zbiórki na poszczególnych lotniskach podane są w "Rozkładzie lotów" na końcu katalogu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.
Po przylocie spotkanie z pilotem, transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie (w zależności od rozkładu lotów).

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy wyspy Fira. Santorini, najbardziej znana wyspa w archipelagu Cyklad jest w istocie częścią wierzchołka zatopionego w morzu wulkanu i kojarzy się z trzema kolorami: czerwonymi klifami, czarnymi skałami wulkanu i przyklejonymi do nich białymi domkami. Fira jest kwintesencją Cyklad, położone kaskadowo na wyrastających z morza, stromych skałach miasto jest pełne koloru i klimatu. Spacer po mieście, następnie zjazd kolejką linową na sam dół do portu, głównie dla pięknych widoków z tego miejsca. W drogę powrotną na górę udamy sie na osiołkach. Po zwiedzaniu proponujemy przerwę na kawę w jednej z zawieszonych nad przepaścią tawern, widok z tego miejsca nie ma sobie równych. Następnie zwiedzimy Akrotiri - zwane greckimi Pompejami. Niedawno udostępnione stanowisko archeologiczne to pozostałość miasta, pochodzącego z 1600 r. p.n.e.Miasto zastygło pod lawą i popiołem. W wielu miejscach pozostało nienaruszone. W nowoczesnym muzeum, pod dachem można zwiedzać całe ulice, zaglądać do domów, banków czy zakładów rzemieślniczych. Bogate freski zdobiły ściany domów, widać wystawy sklepów, meble, amfory do przechowywania żywności.. Po zwiedzaniu wizyta na niezwykłej, czerwonej plaży Akrotiri. Po południu powrót do hotelu, czas wolny na indywidualne zwiedzanie wyspy. Nocleg na Santorini.

Dzień 3
Po śniadaniu przeprawa promowa na Wyspę Milos. Przejazd do stolicy wyspy Plaka, spacer po ślicznym, klimatycznym mieście, położonym u podnóża wzgórza, na którym znajduje się zamek Kastro z XIII w. i kościół Mesa Panagia. Milos to jedna z najciekawszych i zarazem najładniejszych wysp archipelagu Cyklad. Utworzone z lawy skały mienią się całą gamą kolorów, stąd wyspa często nazywana jest ,,wyspą kolorów,,. Milos to niesamowite formacje skalne, pumeksowe wzgórza i plaże, jaskinie, fiordy, gorące żródła i typowe, różnokolorowe, cykladzkie domki przyklejone do skał wulkanu. Wyspa Milos nieodłącznie kojarzy się z posągiem Afrodyty znalezionym na wyspie w 1820 r. Słynna Wenus z Milo obecnie znajduje się w Luwrze w Paryżu, a jej kopię zobaczymy w Muzeum Archeologicznym w stolicy. Podczas wycieczki zobaczymy także antyczny teatr w Tripiti i słynne katakumby, niezwykły zabytek pochodzący z okresu wczesnego chrześcijaństwa, będący cmentarzem miejscowej społeczności wyspy. Po południu czas wolny na plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż Milos - Sarakiniko. Pumeksowe wzgórza Sarakiniko to miejsce, które wykorzystano do filmu 007 z Jamesem Bondem w roli głównej. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg na Milos.

Dzień 4 - 6
Śniadanie. Czas wolny na relaks lub samodzielne eksplorowanie Milos. Poruszanie po wyspie nie jest trudne, można skorzystać z wielu wypożyczalni rowerów, skuterów czy samochodów. Warto zobaczyć np. niezwykle malowniczą wioskę o nazwie Klima, która znajduje się wpołudniowo - zachodniejczęści wyspy. W Klimie znajdują się wykopaliska starożytnej osady.
Proponujemy także wycieczkę fakultatywną, rejs wokół Milos (dokładny program rejsu zaproponuje pilot na miejscu, cena ok. 35 EUR).
Wiele miejsc na Milos najwygodniej oglądać od strony morza. W programie znajdą się między innymi najładniejsze plaże i najpiękniejsze zatoki jak Kleftiko z cudnymi, jaskiniami i białymi skałami zanurzonymi w turkusowych wodach Morza Egejskiego. Kleftiko, nazywane także wodnymi Meteorami jest ulubionym miejscem fotografów i nurków. W trakcie rejsu będzie również czas wolny na kąpiel i plażowanie. Zakwaterowanie na Milos.

Dzień 7
Po śniadaniu przeprawa na Santorini. Dzień wolny na plażowanie lub samodzielne zwiedzanie wyspy. Po południu można skorzystać z wycieczki fakultatywnej na zachód słońca w Oia. 
Zachód słońca w Oia (wycieczka dodatkowo płatna, ok. 30 EUR). Rytuałem na Santorini jest obserwowanie zachodu słońca w Oia, to jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Oia położona jest na wysokim klifie. Właśnie w tym miejscu zobaczymy słynne, zapierające dech w piersiach widoki na morską kalderę. Następnie wizyta w miejscowej winiarni, degustacja najbardziej znanych lokalnych win oraz serów przy dźwiękach greckiej muzyki.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfery :
- dla Klientów powracających do kraju - na lotnisko,
- dla Klientów, którzy wybrali pobyt na drugi tydzień imprezy -do hotelu na Santorini

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym na/z Santorini, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, transfery hotel - port - hotel, przeprawy promowe, zakwaterowanie (3 rozpoczęte doby hotelowe na Santorini, 4 rozpoczęte doby hotelowe na Milos) w hotelach, śniadania (7), opiekę polskiego pilota/rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i przewodników, wycieczek fakultatywnych, indywidualnego zwiedzania wysp, pozostałych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie wynosi ok. 92 EUR/os. Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, którego wprowadzenie zapowiedziano na I kwartał 2018 i którego wysokość szacuje się na 4-5 EUR za osobę za tydzień. Podatek płatny będzie obowiązkowo w recepcji przed zakwaterowaniem. Uczniowie i studenci proszeni są o zabranie legitymacji.

O firmie

   

Sprawdzone i niezawodne
Twoje Biuro Podróży

Ile to kosztuje?

   
  Nie martw się! Dzięki systemowi ratalnemu Żagiel nie odczujesz kosztów podróży.
   

 

Kontakt

   

telefon: 18 442 05 69
e-mail: biuro@alltours.pl
w i ę c e j  i n f o r m a c j i  » 

 
 

ALLTOURS - Biuro Podróży Nowy Sącz

ul. Prażmowskiego 11
33-300 Nowy Sącz
Strona główna | O firmie | Podróże z Niemiec | Bilety Lotnicze | Last Minute | Tanie hotele | Kontakt


 
 
  Opublikowane na niniejszej stronie internetowej ceny, materiały i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.