Grecja/Kreta

od 9306 zł/ 2 os. dorosłe + dziecko/ Czerwiec

data:
hotel: Sunconnect Marina Beach ****

Grecja/Kreta

od 8523 zł/ 2 os. dorosłe + dziecko/ czerwiec

data:
hotel: Smartline Village Resort & Waterpark 4,5 *

Grecja/Kreta

od 11007 zł/ 2 os. dorosłe + dziecko/ Czerwiec

data:
hotel: Sentido Blue Sea Beach *****

Grecja/Korfu

1480 zł/os.

data: 26.05-02.06.2018
hotel: Palotel Luxury ****

Turcja

2639 zł/os.

data: 31.05-07.06.2018
hotel: Samara *****

Odkrywaj Z Nami - Ios - -

   
19.06-26.06.2018 - Odkrywaj Z Nami - Ios - 19.06-26.06.2018 - Odkrywaj Z Nami - Ios - 19.06-26.06.2018 - Odkrywaj Z Nami - Ios - 19.06-26.06.2018 - Odkrywaj Z Nami - Ios -

Data: 19.06-26.06.2018

Miejsce: Odkrywaj Z Nami - Ios

Hotel:

Cena: 3101 zł/os.

Opis:
Hotele, pensjonaty **/*** - położone są zwykle poza centrami miast.
Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe , wszystkie z łazienkami i wc. Klimatyzacja w cenie pokoju. W hotelu z reguły jest restauracja i bar, w pensjonacie sala śniadaniowa. Wyżywienie - śniadania kontynentalne.
Kategoria lokalna: B,C
Przykładowe obiekty na każdej z wysp:
- Santorini: hotel Albatros - www.hotel-albatros.gr
- Ios: hotel Armadoros - http://www.armadoroshotel.com

Program
Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do na Wyspę Santorini w Grecji samolotem charterowym.
Rozkład i miejsca zbiórki na poszczególnych lotniskach podane są w "Rozkładzie lotów" na końcu katalogu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.
Po przylocie spotkanie z pilotem, transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie (w zależności od rozkładu lotów).

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy wyspy Fira. Santorini to jeden z najciekawszych zakątków naszej planety. Wyspa w istocie jest częścią wierzchołka zatopionego w morzu wulkanu i kojarzy się z trzema kolorami: czerwonymi klifami, czarnymi skałami wulkanu i przyklejonymi do nich białymi domkami. Fira jest kwintesencją Cyklad. Położone kaskadowo na wyrastających z morza, stromych skałach, miasto jest pełne koloru i klimatu. Spacer po Fira, następnie zjazd kolejką linową na sam dół do portu, głównie dla pięknych widoków z tego miejsca. W drogę powrotną na górę udamy się na osiołkach. Po zwiedzaniu proponujemy przerwę na kawę w jednej z zawieszonych nad przepaścią tawern, widok z tego miejsca nie ma sobie równych. Następnie zwiedzimy Akrotiri, pozostałości miasta, które zastygło pod lawą i popiołem trzy i pół tysiąca lat temu. W nowoczesnym muzeum można zwiedzać całe ulice, fasady budynków sięgające trzeciego piętra, zaglądać do domów, banków czy zakładów rzemieślniczych. Bogate freski zdobiły ściany domów, widać wystawy sklepów, meble, amfory do przechowywania żywności. Znalezione przedmioty świadczą o tym, że miasto prawdopodobnie zamieszkiwali bogaci kupcy. Po zwiedzaniu wizyta na niezwykłej, czerwonej plaży Akrotiri. Po południu czas wolny na indywidualne zwiedzanie wyspy lub wycieczkę fakult. do Oia. Nocleg na Santorini.

Dzień 3
Po śniadaniu przeprawa promowa do miejscowości Gialos na wyspie Ios. Śniadanie. Odkryjemy Cyklady zupełnie nieznane wśród naszych turystów, ale coraz bardzie popularne na świecie. Należąca do archipelagu Cyklady Płd., licząca ok 2 tys. mieszkańców, wyspa Ios przyciąga bajecznymi, piaszczystymi plażami, niezapomnianym krajobrazem i egzotyką. Wyspa jest w dużej mierze górzysta. Porośnięte ziołami zbocza gór schodzą łagodnie do morza tworząc śliczne, poprzecinane skałami zatoki. Ios posiada 35 imponująco pięknych plaż o łącznej długości blisko 75 km, najładniejsze to Mylopotas, Maganari i Papas. W krajobraz wyspy ciekawie wkomponowano aż 365 kościołów, w samej Chorze jest ich 22, pozostałe, niektóre bardzo malutkie, piękne są rozsypane na całej wyspie. Główne miasto Ios, czyli Chora położone jest malowniczo na wzgórzu, w pobliżu plaży Mylopotas. Zwiedzanie wyspy rozpoczniemy od stanowiska archeologicznego Skarkos, następnie odwiedzimy Muz. Archeologiczne. Spacer po stolicy zakończymy przy charakterystycznych 12 wiatrakach - młynach. Niektóre z nich do niedawna były wykorzystywane, teraz w części znajduje się muzeum i sklep pamiątkarski. Przejazd do znajdującego się nieopodal nowoczesnego amfiteatru, z którego rozciąga się piękny widok na plażę Mylopotas. Przejazd w kierunku Ag. Theodoti słynącego z położonego na wzgórzu zamku bizantyjskiego i pozostałości rzymskiego akweduktu. Następnie przejazd w kierunku punktu widokowego wg legendy nazywanego Grobem Homera. Słynny wieszcz podróżując z Aten na Samos został zmuszony do zatrzymania się na Ios. W drodze powrotnej zatrzymamy się na jednej z plaż np. Psathi.Transfer do hotelu w okolicy Chory, nocleg.

Dzień 4 - 6
Śniadanie. Wypoczynek na IOS. Czas wolny na plażowanie lub indywidualne zwiedzanie wyspy. Wyspa ze względu na piękne plaże jest doskonałym miejscem do wypoczynku a wieczorami do świetnej zabawy. Przed laty imprezowy charakter wyspy budowali hipisi. Dziś są to głównie młodzi, wymagający klienci. Wyspa jest świetnie zorganizowana i przyjmuje co roku tysiące turystów z całego świata. Ze względu na ogromną ilość świetnych klubów, dyskotek (np. Baru Bar w Chora, Orange Club, Coco bar IOS, Yialos Beach, Ios Club), Ios zyskała sławę greckiej Ibizy. Na Ios znajduje się wiele świetnie działających klubów plażowych dysponujących całym wachlarzem sportów wodnych, a także działa tu dobrze zorganizowany klub nurkowy Meltani. Noclegi na Ios. na miejscu zaproponujemy Państwu wycieczki fakultatywne , np. rejs wokół wyspy.

Dzień 7
Śniadanie. Przeprawa promowa na Santorini. Czas wolny na odpoczynek i ostatnie zakupy. Można także skorzystać z wycieczki fakultatywnej na zachód słońca w Oia. Zachód słońca w Oia (wycieczka dodatkowo płatna ok. 30 EUR). Rytuałem na Santorini jest obserwowanie zachodu słońca w Oia, to jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Oia położona jest na wysokim klifie. Właśnie w tym miejscu zobaczymy słynne, zapierające dech w piersiach widoki na kalderę. Następnie odwiedzimy położoną na klifach winnicę, gdzie posmakujemy najbardziej znanych lokalnych win oraz serów przy dźwiękach greckiej muzyki. Nocleg w hotelu na Santorini.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfery :
- dla Klientów powracających do kraju - na lotnisko,
- dla Klientów, którzy wybrali pobyt na drugi tydzień imprezy -do hotelu na Santorini
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym na/z Santorini, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, transfery hotel - port - hotel, przeprawy promowe, zakwaterowanie (3 rozpoczęte doby hotelowe na Santorini, 4 rozpoczęte doby hotelowe na Ios) w hotelach, śniadania (7), opiekę polskiego pilota/rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i przewodników, wycieczek fakultatywnych, indywidualnego zwiedzania wysp, pozostałych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie wynosi ok. 68 EUR/os. Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, którego wprowadzenie zapowiedziano na I kwartał 2018 i którego wysokość szacuje się na 4-5 EUR za osobę za tydzień. Podatek płatny będzie obowiązkowo w recepcji przed zakwaterowaniem.Uczniowie i studenci proszeni są o zabranie legitymacji.

O firmie

   

Sprawdzone i niezawodne
Twoje Biuro Podróży

Ile to kosztuje?

   
  Nie martw się! Dzięki systemowi ratalnemu Żagiel nie odczujesz kosztów podróży.
   

 

Kontakt

   

telefon: 18 442 05 69
e-mail: biuro@alltours.pl
w i ę c e j  i n f o r m a c j i  » 

 
 

ALLTOURS - Biuro Podróży Nowy Sącz

ul. Prażmowskiego 11
33-300 Nowy Sącz
Strona główna | O firmie | Podróże z Niemiec | Bilety Lotnicze | Last Minute | Tanie hotele | Kontakt


 
 
  Opublikowane na niniejszej stronie internetowej ceny, materiały i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.