Grecja/Kreta

od 9306 zł/ 2 os. dorosłe + dziecko/ Czerwiec

data:
hotel: Sunconnect Marina Beach ****

Grecja/Kreta

od 8523 zł/ 2 os. dorosłe + dziecko/ czerwiec

data:
hotel: Smartline Village Resort & Waterpark 4,5 *

Grecja/Kreta

od 11007 zł/ 2 os. dorosłe + dziecko/ Czerwiec

data:
hotel: Sentido Blue Sea Beach *****

Grecja/Korfu

1480 zł/os.

data: 26.05-02.06.2018
hotel: Palotel Luxury ****

Turcja

2639 zł/os.

data: 31.05-07.06.2018
hotel: Samara *****

Hiszpania i Portugalia - -

   
25.06-02.07.2018 - Hiszpania i Portugalia - 25.06-02.07.2018 - Hiszpania i Portugalia - 25.06-02.07.2018 - Hiszpania i Portugalia - 25.06-02.07.2018 - Hiszpania i Portugalia -

Data: 25.06-02.07.2018

Miejsce: Hiszpania i Portugalia

Hotel:

Cena: 2467 zł/os.

Opis:
Trasa przejazdu
Faro (Portugalia) - Obidos - Nazare - Batalha - Fatima - Tomar - Coimbra - Busaco - Porto - Santiago de Compostela (Hiszpania)- Braga - Guimares - Aveiro -Lizbona - Faro

Atuty
- fantastyczny program - wysoko oceniany przez Klientów.
- rewelacyjna cena
- Hiszpania + Portugalia - Santiago de Compostela i największe atrakcje Portugalii
- możliwość zwiedzania Portugalii i wypoczynku na Hiszpańskim Costa de la Luz


Dzień 1. faro
Wylot do Portugalii/Faro - na 48 h przed planowaną podróżą prosimy o sprawdzenie aktualnego rozkładu lotów na stronie www.netholiday.pl i wydrukowanie biletów lotniczych oraz voucherów na podróż. Do odprawy biletowo - bagażowej należy zgłosić się na 2 godziny przed wylotem z kompletem dokumentów. Po przylocie do Faro, transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie w godzinach popołudniowych, nocleg.

Dzień 2. algarve - obidos - nazare - batalha - fatima
Po śniadaniu, przejazd do miasteczka Obidos, słynącego z doskonale zachowanych, średniowiecznych murów obronnych. Spacer po klimatycznych, wąskich uliczkach starego miasta. W tutejszych kawiarniach możliwe będzie skosztowanie lokalnego wiśniowego likieru "Ginjinha". Kolejnym punktem będzie Nazare, dawniej niewielka wioska rybacka, a dziś jeden z najmodniejszych kurortów, położonych nad atlantyckim wybrzeżem, słynący z pięknych widoków i szerokiej piaszczystej plaży. Czas wolny na obiad (we własnym zakresie) w restauracji oferującej smaczne dania z ryb i owoców morza. Wjazd na położony na 100 metrowej skale punkt widokowy Sitio, skąd roztaczają się wspaniałe widoki na ocean i leżące w dole Nazare. Przejazd do miejscowości Batalha, której nazwa - w dosłownym tłumaczenia bitwa, wywodzi się od zwycięskiej potyczki Portugalczyków z wojskami kastylijskimi . Znajduje się tu najpiękniejsza gotycka budowla w Portugalii - Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do kompleksu należy dawny klasztor dominikański uznany za doskonały przykład łączenia wielu stylów i elementów architektury mauretańskiej, gotyckiej, renesansowej a nawet indyjskiej. Przejazd do hotelu w okolicach Fatimy, zakwaterowanie, nocleg. Możliwość zobaczenia bazyliki Różańcowej (jeśli dostępna dla pielgrzymów - nie ma możliwości zwiedzania podczas Mszy i uroczystości) oraz Kaplicy Objawień.

Dzień 3. tomar - coimbra - busaco
Po śniadaniu przejazd do Tomar, słynącego z Klasztoru Zakonu Chrystusa, znanego u nas jako Zakon Templariuszy. To tutaj Umberto Eco umiejscowił w swojej powieści miejsce ukrycia legendarnego skarbu. Zwiedzanie potężnego kompleksu zamkowo - klasztornego, wpisanego na listę UNESCO. Jest to prawdziwy skarb architektury z elementami gotyku, stylu manuelińskiego i renesansowego. Następnie przejazd do dawnej stolicy Portugalii - Coimbry, słynącej z najstarszego w Portugalii i najbardziej prestizowego Uniwersytetu. Zwiedzanie wzgórza uniwersyteckiego ze słynną biblioteką ufundowaną przez króla Jana V oraz kościoła św. Krzyża z płytkami azulejos. Czas wolny na lunch i przejazd do położonego na wzgórzu Parku Busaco. Założony on został w XVII w. przez Karmelitów Bosych, którzy obsadzili wzgórze egzotycznymi roślinami przywożonymi z różnych części świata przez portugalskich odkrywców. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu w okolicach Bragi, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4. porto
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Barcelos. Spacer po średniowiecznym miasteczku, otoczonym murami obronnymi . To stąd wywodzi się legenda o kogucie - symbolu Portugalii. Przejazd do Porto - drugiego co do wielkości miasta w Portugalii, wybranego w prestiżowym plebiscycie European Best Destination za najciekawsze miasto Europy. Panoramiczne zwiedzanie miasta nad którym góruje położona na wzgórzu, 75 metrowa wieżą dos Clerigos - najwyższa wieża kościelna w Portugalii. Spacer po starym mieście w czasie którego będzie możliwość zobaczenia wyłożonego płytkami azulejos Kościoła Karmelitów oraz słynnej księgarni Lello z krętymi schodami, które zainspirowały J.K. Rowling do napisania powieści o Harrym Poterze. Przejście w kierunku dworca San Bento, o którego wyjątkowości stanowi ponad 20 tys płytek Azulejos, zdobiących jego wnętrze. Następnie ulica handlowa Santa Catarina z secesyjną kawiarnią Majestic oraz kaplica św. Katarzyny.
Następnie spacer malowniczymi uliczkami Ribeiry - nadbrzeżnej dzielnicy wpisanej na listę UNESCO z mnóstwem urokliwych kamieniczek, stromych, wąskich uliczek i zaułków. Po południu zwiedzanie Palacio da Bolsa - dawnego budynku giełdy, świadczącego o świetności miasta, w którym znajduje się słynna Sala Arabska i gabinet Gustava Eiffla. Wizyta w kościele św. Franciszka którego wnętrze wypełniają drewniane rzeźby pokryte 24 karatowym złotem przywiezionym z Brazylii. Możliwość zjedzenia lunchu w jednej z kameralnych restauracji.
Dla chętnych istnieje możliwość uczestniczenia w rejsie statkiem po rzece Douro (dodatkowo płatne). w czasie którego można podziwiać stare miasto malowniczo rozłożone na wzgórzach, dzielnicę Riberia, Vila nova de Gaia, słynącą z winiarni Porto oraz 6 stalowych mostów łączących brzegi rzeki Duoro.
Po rejsie wizyta w sławnych winiarniach Vila Nova de Gaia, gdzie dla chętnych będzie możliwość degustacji wyśmienitego Porto(dodatkowo płatne). Przejazd do hotelu, w okolicach Bragi, nocleg.

Dzień 5.santiago de compostela
Po śniadaniu przejazd na terytorium Hiszpanii. Dzień poświęcony na zwiedzanie Santiago de Compostela - jednego z najważniejszych miast pielgrzymkowych i ośrodków kultu religijnego. Spacer po historycznym centrum i katedrze bedaccą jednym z największych dzieł architektury romańskiej w Hiszpanii. W drodze powrotnej przejazd do niewielkiego miasteczka Viana de Castelo, malowniczo położonego u ujścia rzeki Limy do Atlantyku- krótki spacer po centrum. W godzinach wieczornych powrót do hotelu w okolicach Bragi na nocleg.

Dzień 6. braga - guimares - aveiro
Po śniadaniu zwiedzanie Bragi zwanej "Portugalskim Rzymem", słynącej z położonego nieopodal Sanktuarium Bom Jesus de Monte (Dobrego Jezusa z Gór). Do czasów objawień fatimskich było to główne centrum duchowe Portugalii. Sanktuarium otoczone jest pięknym założeniem parkowym z drogą krzyżową, kapliczkami i monumentalnymi schodami - Pięciu Zmysłów i Trzech Cnót, symbolizującymi Świętą Drogę człowieka. Następnie przejazd do Guimaraes - kolebki państwa portugalskiego - miejsca, gdzie urodził się Alfons I Zdobywca. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, potężnego zamku warownego z X w, w którym rozpoczęła się rekonkwista. Z wysokości jego murów rozciąga się doskonały widok na całe miasto. Kolejnym wyjątkowym miejscem jest Paçodos Duques de Bragança, czyli pałac książąt Bragança, rodu, z którego od 1640 roku wywodzili się królowie Portugalii. Przejazd do położonego na wybrzeżu Aveiro, zwanego portugalską Wenecją, gdzie fakultatywnie (płatne ok 8 EUR)można popływać łodziami po kanałach miasteczka i podziwiać piękne kamieniczki o kolorowych fasadach wyłożonych azulejos. Przejazd do hotelu w okolicach Fatimy.

Dzień 7. lizbona - algarve
Po śniadaniu przejazd do Lizbony - stolicy Portugalii, uznawanej za najpiękniej położoną europejską stolicę. W programie dzielnica Belem ze słynnym klasztorem Hieronimitów będącym doskonałym przykładem stylu Manuelińskiego. Czas wolny na wizytę w cukierni gdzie będzie można skosztować słynnych Pasteis de Belem. Przejazd na wybrzeże pod wieżę Belem - będącej symbolem epoki wielkich odkryć geograficznych . Wieża pełniła funkcję strażniczą dla portugalskiego portu - wiązało się to z obroną Lizbony od strony rzeki Tag. Następnie Pomnik Odkrywców, przedstawiający ważne postaci XV i XVI wiecznego odkrywania Nowego Świata. Są to m.in. Henryk Żeglarz, Vasco da Gama, Ferdynand Magellan, Bartolomeu Dias, Afonso de Albuquerque. Kolejnym punktem zwiedzania jest katedra lizbońska - najstarszy kościół w Lizbonie wzniesiona w XII w tuż po odbiciu Lizbony z rąk Maurów. Następnie spacer po najstarszej dzielnicy Lizbony - Alfamie, słynącej z wąskich, kretych uliczek, zaułków i wspaniałych punktów widokowych z których możemy podziwiać wspaniałą panoramę położonej w dole Lizbony. Kolejnym punktem jest Plac Rossio, stanowiący od czasów średniowiecza ulubione miejsce spotkań lokalnych mieszkańców i turystów. Czas wolny na lunch i zakupy. Późnym popołudniem wyjazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 8- 14. faro
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dla klientów kontynuujących wakacje - transfer do wybranego hotelu na wybrzeżu Costa de la Luz w Hiszpanii i wypoczynek. Dla osób kończących wakacje transfer na lotnisko i wylot do Polski

Dzień 15. wylot do polski
Po śniadaniu wykwaterowanie do godz. 12.00, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

O firmie

   

Sprawdzone i niezawodne
Twoje Biuro Podróży

Ile to kosztuje?

   
  Nie martw się! Dzięki systemowi ratalnemu Żagiel nie odczujesz kosztów podróży.
   

 

Kontakt

   

telefon: 18 442 05 69
e-mail: biuro@alltours.pl
w i ę c e j  i n f o r m a c j i  » 

 
 

ALLTOURS - Biuro Podróży Nowy Sącz

ul. Prażmowskiego 11
33-300 Nowy Sącz
Strona główna | O firmie | Podróże z Niemiec | Bilety Lotnicze | Last Minute | Tanie hotele | Kontakt


 
 
  Opublikowane na niniejszej stronie internetowej ceny, materiały i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.